BİZ KİMİZ?

Hacettepe Üniversitesi İşletme Topluluğu (HİT) 1993 yılında kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. İktisadi ve İdari Bilimler bünyesinde İşletme öğrencileri tarafından kurulmuş bu topluluk, gün geçtikçe portföyünü genişletmekte ve ulaştığı öğrenci grupları ile büyümeye devam etmektedir. Topluluk bünyesinde Bilgisayar Mühendisliğinden Tıp Fakültesine, Spor Bilimlerinden Güzel Sanatlar Fakültesine kadar çok geniş bir üye portföyüne sahiptir ve 10.000’i aşkın üyesi bulunmaktadır. Hacettepe İşletme Topluluğu; Hacettepe Üniversitesi bünyesinde bulunan her öğrenciye kariyer hayatlarına yönelik staj ve işe alım konusunda yardımcı olarak, teşvik ederek ve kariyer etkinlikleri düzenleyerek geleceklerine yönelik plan yapmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda düzenlediği sosyal aktiviteler ile öğrenci grupları arasında iletişim sağlamayı amaçlamaktadır. Her geçen gün yoluna büyüyerek devam eden HİT, yaptığı etkinlikler, söyleşiler ve sosyal sorumluluk projeleriyle iş hayatına atılmak isteyenler için önemli bir basamaktır. Öğrencilere küçük bir şirket çalışanı gibi sorumluluklar vererek onları hayata hazırlar. 

NEDEN HİT'E KATILMALIYIM?

Öncelikle sıradan bir üniversite hayatı yaşamak istemiyorsan kesinlikle bir öğrenci topluluğuna katılmalısın. Topluluklar, hem kariyer hem sosyallik hem de kişisel gelişim için eşsiz bir fırsat. Peki neden HİT'i tercih etmelisin, bizi diğer topluluklardan ayıran etkenler neler?
Hacettepe İşletme Topluluğu olarak biz üniversitemizin en köklü topluluklarında başta yer alıyoruz. Büyük emeklerle inşa edilmiş ve her geçen yıl kendine daha da değer katarak ilerleyen HİT Ailesi belki de aradığın her şey diyebiliriz. Ailemize katıldığında kariyer anlamında kendini geliştirebilir, etkinliklerimizde kendine staj imkanı bulabilir, şirketler hakkında detaylı bilgiler öğrenebilir ve yöneticilerle bire bir konuşma imkanı bulabilirsin. Sadece kariyer alanında kazanım elde etmekle kalmayacağın ailemize girdiğinde çevreni genişletebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve sosyal etkinliklerimiz sayesinde bir sürü anı biriktirebilirsin. Topluluk bünyemizde her bölümden insanla birlikte çalışıyor, hepimiz birlik olma ve güzel işler yapma gayesinde hareket ediyoruz. Çıkardığımız işler ve kendimize kattıklarımız bizim çalışma ve bir şeyler başarma arzumuzu tetikliyor. Bunların yanı sıra birlikte vakit geçirerek birbirimizi daha yakından tanıyor, sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Ailemizde seni de görmek için çok heyecanlıyız. HİT seni çağırıyor.