Sıkça Sorulan Sorular

Tüm merak ettikleriniz

Sıkça Sorulanlar

Aktif üye nedir? Nasıl aktif üye olabilirim?
Topluluk toplantılarına ve motivasyon etkinliklerine katılan, yapmış olduğumuz çeşitli etkinliklerde görev alan üyelere aktif üye denir. Aktif üye olmak için dönem başında açtığımız stanta uğrayarak üye olursunuz. Üye olduktan sonra tanışma toplantımıza katılarak kendinize uygun olan beş komiteden birini seçerek aktif üye olursunuz.
Hacettepe İşletme Topluluğu'nun amacı nedir?
 Topluluğumuzun amacı hem aktif üyelerimize hem de Hacettepe Üniversitesi ve diğer üniversite öğrencilerine kariyer basamaklarını tırmanmalarında yardımcı olmaktır. Aynı zamanda eğlenme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.  
Topluluğa katılmak için işletme bölümünde okumamız mı gerekiyor?
Topluluğa katılmanız için Hacettepe Üniversitesi öğrencisi olmanız yeterlidir. Topluluğumuza her bölümden öğrenciler katılabilir.  
Topluluğun kariyer hayatıma etkisi nelerdir?
Topluluğumuz sene içerisinde bir çok kariyer etkinliği düzenlemektedir. Bu kariyer etkinliklerine şirketler ve yöneticiler katılmaktadır. Siz de etkinliklere katılıp iş hayatının içinden insanlarla tanışarak onların deneyimlerini ve bilgilerini öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. 
Topluluğun üniversite hayatıma etkisi nelerdir?
Toplulukta bulunduğunuz süre boyunca üniversitemizde farklı insanlarla tanışırsınız. Bu durum kendinize sosyallik ve farklı görüşler katmanızı sağlar. Aynı zamanda üniversite hayatını daha yakından tanımanıza yardımcı olur.  
Topluluk bana neler katar?
Topluluk; iletişim ve sosyalleşme becerilerinizi geliştirir, kariyer hayatına hazırlar ve aynı zamanda üniversite hayatını eğlenceli geçirmenizi sağlar.  
Toplulukta aktif rol almak akademik başarıyı etkiler mi?
Sosyal hayat kadar akademik başarının da önemli olduğu üniversitemizde ikisinin dengesini kurmanızda size yardımcı olacak bir unsur da İşletme Topluluğu'dur. Çünkü hem boş zamanlarınızı verimli değerlendirir hem de yeni ve farklı kariyer imkanlarını tanıyarak ufkunuzu genişletir, geleceğe daha sağlam adımlar atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda sizinle aynı amaç doğrultusunda ilerlemek isteyen diğer öğrencilerle akademik başarınızdaki yol arkadaşlarınızı kendiniz seçersiniz.
Toplulukta hangi görevleri alabilirim?
Etkinlik öncesi düzenlenen komite toplantılarına ve genel kurul toplantılarına katılarak komitelerinizin işleyişine uygun olan görevleri alabilirsiniz.
Sene içerisinde kaç tane etkinlik düzenliyorsunuz?
Sene içerisinde düzenlediğimiz etkinliklere ve etkinlik içeriklerine web sitemizin “Etkinliklerimiz” başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.  
Komite tercihinde dikkat etmem gerekenler nelerdir?
Topluluğumuzda beş farklı komite bulunmaktadır. Her komitenin ihtiyaç duyduğu özellikler ve farklı beceriler vardır. Sitemizin “komiteler” kısmını okuyarak özelliklerinize uygun komiteyi seçebilirsiniz.  
Yönetim Kuruluna nasıl katılabilirim?
 Her sene sonunda yönetim kuruluna katılım için mülakatlar düzenliyoruz. İki aşamadan (grup mülakatı ve bireysel mülakat) oluşan bu mülakatı geçerseniz yönetim kurulu üyesi olabilirsiniz.  
Yönetim kurulunda görevde bulunma süresi ne kadardır?
Yönetim Kurulunda görevler; koordinatör, direktör ve başkan yardımcısı-başkandan oluşmaktadır. Yönetim kurulu üyeleri, görevlerinde bir seneden fazla kalamazlar. Her sene yönetim kurulu kadrosu ilerler ve değişir. Böylece gelişim ve değişim her yıl devam eder.  
HitCard nedir? HitCard’ın avantajları nelerdir?
HitCard Hacettepe İşletme Topluluğuna giren her aktif üyenin aldığı bir karttır. Sizleri Ankara içindeki işbirliği yaptığımız mekânlarla buluşturmayı hedefler. HitCard, işbirliği yaptığımız mekânlara gittiğinizde sizlere belli bir indirim yapılmasını sağlar. Bu karta sahip olarak Ankara içinde gidilecek yerleri öğrenebilirsiniz.